Program rehabilitacije

Srčno-žilna bolezen je kompleksna, v njej se prepletajo številni neugodni fiziološki in psihološki vplivi. Zato zahteva proces rehabilitacije srčno- žilnega bolnika integrirano obravnavo, ki poteka kontinuirano.
Integriran program opolnomočenja (IPO) srčno-žilnih bolnikov, ki smo ga razvili v KKL, sestavljajo specializirane metode rehabilitacijske vadbe, zdravstveno opolnomočenje in psihosocialna podpora.

 

Program telerehabilitacije je sestavljen iz treh osnovnih modulov:

Gibalni modul

Med metode rehabilitacijske vadbe uvrščamo aerobno-dinamično (A-D) vadbo (trikotni model A-D), sinhronizirano kardiorespiratorno rehabilitacijo (program G-I-O) in vadbo sede za srčno-žilne bolnike z omejitvami v lokomotornem sistemu.

Zdravstveni modul

V okviru zdravstvenega opolnomočenja bolnikom nudimo zdravstvene posvete s specialistom kardiologije, zdravstveno vzgojo z diplomirano medicinsko sestro ter skupinska predavanja o vzrokih bolezni, soočanju z boleznijo, prepoznavanju znakov bolezni ter spodbujamo optimizacijo srčno-žilnega zdravja.

Psihosocialni modul

Psihosocialna podpora je izjemno pomemben del integrirane obravnave, v okviru katere diplomirana psihoterapevtka vodi individualno terapijo. Za bolnike so zelo pomembne interaktivne povezave z drugimi vključenimi v program, se lahko izmenjujejo sorodne izkušnje in ustvarja medsebojna podpora.